Джеймс Хардън пропусна първите си 15 стрелби от игра, но и това не помогна на Юта Джаз.

Брадата все пак излезе на сцената когато трябваше и вкара 14 от своите 22 точки в последната четвърт, а Хюстън надви домакините със 104:101, за да поведе с 3-0 в плейофната серия между двата тима. Гардът бе 3 от 20 от игра, но 14 от 16 от линията.

„Не се притесних. Просто продължих да атакувам и да стрелям. Нищо не се промени“ коментира Хардън, който в края наниза тройка и 2 наказателни изстрела, за да може отборът му да поведе със 101:97. Пи Джей Тъкър взе важна борба в нападение за тексасци, а Донован Мичъл пропусна да изравни при чиста стрелба отдалеч за Юта.

В същото време Денвър си върна домакинското предимство срещу Сан Антонио, след като спечели със 117:103 като гост  и изравни 2-2 в серията. Нъгетс губеха с 12 точки след първата четвърт, но не се стреснаха и спряха серията си от 14 поредни поражения в залата на Шпорите, където спечелиха за първи път от 2012-а.

Никола Йокич се отчете с 29 точки и 12 овладени топки, а Джамал Мъри помогна с 24 точки за триумфа. Включването на Тори Крейг в стартовите 5 също даде резултат, защото той се вкара 18 точки. Мач №5 ще бъде в Колорадо, но битката определено ще бъде здрава.